ΟΙ ΧΟΡΗΓΟΙ ΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΜΑΣ (ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΠΑΝΩ ΣΤΗ ΜΑΚΕΤΑ ΚΑΙ ΣΥΝΔΕΘΕΙΤΕ ΜΕ ΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ ΧΟΡΗΓΟΥ)

ΜΙΑ ΝΙΚΗ & ΜΙΑ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΤΥΦΩΝΑ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΤΩΝ PLAY OFF

ΜΙΑ ΝΙΚΗ & ΜΙΑ ΗΤΤΑ
ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΤΥΦΩΝΑ  ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΤΩΝ PLAY OFF !!!

1ος ΑΓΩΝΑΣ  ΤΕΤΑΡΤΗ 7 ΜΑΪΟΥ 2014
ΚΛΕΙΣΤΟ ΘΕΟΜΗΤΟΡΟΣ

Σε  ένα κατάμεστο κλειστό, όπου στην πραγματικότητα δεν έπεφτε καρφίτσα και θύμισε άλλες εποχές, η ομάδα μας πέτυχε την πρώτη της νίκη επί της ομάδας της Ελευθερίας Μοσχάτου στον Τελικό των Play Off  για την Άνοδο στην Α2.

Η Ελευθερία Μοσχάτου προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου με 8 -14 , όμως η ομάδα μας ισορρόπησε τον αγώνα στο δεύτερο δεκάλεπτο με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να οδηγηθούν στην ανάπαυλα του ημιχρόνου με ισόπαλο αποτέλεσμα 23-23.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι αθλήτριες του Μπομπούς κατάφεραν με αντεπίθεση διαρκείας να προηγηθούν και να κρατήσουν το προβάδισμα έως το τέλος.

Α.Ο. ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. – ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. 49 - 43 (23-23)

Δεκάλεπτα : 8-14, 23-23, 35-27, 49-43
Διαιτητές : Γιακείμη Σκαλτσής

ΔΑΦΝΗ ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Μπουμπούς) : Πιτσάκη 9, Τσιφτελή 16 Μανώλη 11(2) , Μικεδάκη 2, Χατζόγλου 6 , Παπακωνσταντίνου Α. 4, Παπακωνσταντίνου Β 1, Μαγιντόμπε.
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Τσαραπατσάνης , Παπαναστασίου) : Κακλέα 14, Μούλτση 6(1), Τζέμη 5, Κωνσταντίνου 12(3), Χαλυβίδου 2, Ξεπαπαδέα 4, Μαυρίδου, Ζαχαροπούλου
.

2ος  ΑΓΩΝΑΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 11 ΜΑΪΟΥ 2014
 ΚΛΕΙΣΤΟ ΜΟΣΧΑΤΟΥ

Την πρώτη της ήττα γεύτηκε η ομάδα μας στο κλειστό του Μοσχάτου στον δεύτερο τελικό των Play Off. Σε έναν αγώνα για γερά νεύρα που κρίθηκε στην παράταση και στις λεπτομέρειες, η Ελευθερία κατάφερε να ισοφαρίσει τις νίκες και τώρα οδηγούμαστε στη κορυφαία Μάχη στην έδρα μας την Τετάρτη.

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. - Α.Ο. ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ.  65 - 61

Διαιτητές: Χρηστίδης Ηλ. , Πολυχρόνης

Δεκάλεπτα: 19-21, 29-28, 36-38, 52-52 (καν. αγ. ), 65-61 παράταση.

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Τσαραπατσάνης , Παπαναστασίου):   Κακλέα 19(1) , Μούλτση 8(2) , Ζαχαροπούλου , Τζέμη 10, Μάνου , Κωνσταντίνου 16(1) , Χαλιβίδου 1, Ξεπαπαδέα 11 , Μαυρίδου.

ΔΑΦΝΗ ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ  (Μπουμπούς, Ροζολής) : Πιτσάκη 12, Τσιφτελή 6(1), Μανώλη 15(4), Μαγιντόμπε 12 , Μικεδάκη , Χατζόγλου 3(1), Παπακωνσταντίνου Β. 7(1), Παπακωνσταντίνου Α. 6.