ΟΙ ΧΟΡΗΓΟΙ ΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΜΑΣ (ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΠΑΝΩ ΣΤΗ ΜΑΚΕΤΑ ΚΑΙ ΣΥΝΔΕΘΕΙΤΕ ΜΕ ΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ ΧΟΡΗΓΟΥ)

ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΤΗΝ Α2 !!!

Με το δεξί ξεκίνησε τις αγωνιστικές υποχρεώσεις της η νεοφώτιστη στην Α2 Εθνική Κατηγορία  ομάδα μπάσκετ γυναικών του Ομίλου. Οι αθλήτριες μας επιβλήθηκαν της ομάδας του Α.Ο. Άρη Πετρουπόλεως με 55-43 (ημίχρονο 26-30).

Σε έναν αγώνα με αρκετές εναλλαγές στο σκορ και παρ’ ότι η ομάδα μας βρέθηκε στο ημίχρονο πίσω με τέσσερις πόντους κατάφερε στον τρίτο δεκάλεπτο να προηγηθεί και με στιβαρή άμυνα στο τέταρτο δεκάλεπτο να ξεφύγει και τελικά επικρατήσει με διαφορά 12 πόντων.

Πολύ σημαντική η σημερινή νίκη εν’ όψη της επόμενη της επόμενης αγωνιστικής, όπου η ομάδα μας ταξιδεύει στη Κρήτη για να αντιμετωπίσει τον ένα από τους δύο πρεσβευτές του νησιού τον ΟΚΑ Αρκάδι Ρεθύμνου.